EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Внос на зеленчуци от гърция - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Izida Ceramica открива дружество в Румъния Izida Ceramica открива дружество в Румъния 13:26 | 10.07.2026 | 186

Продуктите на българския производител вече се предлагат в големите вериги за строителни материали и магазини тип „направи си сам“ в Румъния, както и при основните дистрибутори на строителни продукти в страната. Годишният производствен капацитет на завода достига 6.5 млн. кв. м керамични плочки, като над 50% от продукцията се изнася за регионални пазари като Гърция, Румъния, Сърбия и Северна Македония.

още
Български AI за контрол по качеството завзе Гърция Български AI за контрол по качеството завзе Гърция 12:25 | 10.07.2026 | 184

Мисията на българското приложение е да регулира пазара на майстори, както по отношение на честите измами и злоупотреби със заплащанията, така и във връзка с недоволството от качество на извършваните услуги.

още
ЕС: расте потреблението на енергия за охлаждане ЕС: расте потреблението на енергия за охлаждане 11:20 | 10.07.2026 | 184

Сред страните от ЕС най-голямото общо потребление на енергия за охлаждане е отчетено в Италия (26,3 хиляди тераджаула), Испания (14,3 хиляди тераджаула) и Гърция (11,9 хиляди тераджаула). В България потреблението е достигнало 512 тераджаула.

още
 Защо България изостава от Гърция в туризма Защо България изостава от Гърция в туризма 08:33 | 09.07.2026 | 307

Според експерти е необходимо да се изгради ефективно публично-частно партньорство и да се работи за превръщането на България в целогодишна туристическа дестинация.

още
5.5% повече пътуващи българи през май 5.5% повече пътуващи българи през май 14:04 | 02.07.2026 | 478

Най-много пътувания българските граждани са осъществили до Турция, Гърция, Румъния, Сърбия, Германия, Република Северна Македония, Италия, Австрия, Испания и Франция.

още
Гърция: Веригите не променят  цените за лятото Гърция: Веригите не променят цените за лятото 10:02 | 02.07.2026 | 1034

Споразумението беше постигнато на среща в Атина под председателството на министър-председателя Кириакос Мицотакис с участието на представители на правителството, производителите, търговците на едро с хранителни стоки и веригите супермаркети.

още
Край на безмитния режим за внос  под €150 Край на безмитния режим за внос под €150 08:35 | 02.07.2026 | 1128

Според новите правила за всяка категория стоки в една пратка ще се прилага фиксирана митническа такса от 3 евро. Например за пакет, съдържащ няколко тениски, ще се начислява една такса от 3 евро, а добавянето на играчка ще води до допълнителна такса от 3 евро.

още
Българските домати на "Гард Инвест" Българските домати на "Гард Инвест" 18:10 | 29.06.2026 | 450

Kaufland България ежегодно разширява дела на българските плодове и зеленчуци в магазинната си мрежа. Един от водещите инструменти за това са Договорите за предварително изкупуване на българска селскостопанска продукция. От старта на програмата през 2019 г. досега през нея са реализирани общо над 100 000 000 кг/бр плодове и зеленчуци. Към момента ритейлърът има договорни отношения по тази програма с над  35  стопанства.

още
Франция:Държавният дълг стигна  3,536 трлн. евро Франция:Държавният дълг стигна 3,536 трлн. евро 16:50 | 26.06.2026 | 1529

Втора по големина икономика в еврозоната след Германия, Франция е сред страните с най-слаби бюджетни показатели. Тя отчита втория най-висок бюджетен дефицит - 5,1 на сто от БВП през 2025 г., след Белгия (5,2 на сто). Това се счита за ниво, което не позволява стабилизиране на държавния дълг, който е третият най-висок (като дял от БВП) след този на Гърция и Италия.

още
КЗК предлага 19 мерки за сектор храни КЗК предлага 19 мерки за сектор храни 11:45 | 25.06.2026 | 623

Препоръките обхващат управлението и контрола в сектора, укрепването на производството и веригата на доставки, специална подкрепа за секторите „Мляко и млечни продукти“ и „Плодове и зеленчуци“, противодействие на нелоялните търговски практики и гарантирането на продоволствената сигурност.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg