АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Премиерът Бойко Борисов коментира пред министрите тази сутрин последния доклад на Евростат, според който външният дълг на България намалява от 29 на 25.4 на сто от брутния продукт за последната година.


Това стана ясно от представяне на национално социологическо проучване – Въвеждане на термин за качество „планински продукт“, осъществено от АФИС по поръчка на евродепутат Момчил Неков.


Брутният вътрешен продукт (БВП) на Великобритания се разшири през периода октомври-декември 2017 година с 0,4% спрямо третото тримесечие, след растеж с 0,5% през третото тримесечие, показват неревизирани окончателни данни на официалната британска статистика ONS.


Новата продуктова линия на търговската верига носи името K-take it veggie и стартира с 19 вида веган и вегетариански продукти, които са вече в продажба във веригата в цялата страна.


На 16 април в София ще се проведе конференция на тема въвеждане на термина „планински продукти” в България. Ще бъде представено национално социологическо проучване сред производители за нагласите им спрямо идеята.


-Сред основните публични разходите от консолидирания държавен бюджет в Европейския съюз, най-големи са за "социална защита" през 2016 г. и се равняват на 19,1 процента от брутния вътрешен продукт (БВП).


През 2016 г. регионалният БВП на човек от населението, изразен в стандарти на покупателната способност, варира от 29% от средния за Европейския съюз (ЕС) в Северозападния район в България до 611% във Вътрешен Лондон-запад в Обединеното кралство.


През четвъртото тримесечие на 2017 година растежът на брутния вътрешен продукт (БВП) на САЩ се забави до 2,5% на годишна база, след повишение с 3,1% през второто тримесечие и с 3,2% през третото тримесечие на 2017 година и след първоначална оценка за растеж с 2,6 на сто, показват последни данни на Департамента за търговия, цитирани от "Файненшъл таймс".


Румъния се ангажира да отдели два процента от брутния си вътрешен продукт (БВП) за отбрана и одобри план за въоръжаване на армията за периода 2017-2026 г. на обща стойност около 9,3 милиарда евро. За сравнение България отделя най-малко средства за отбрана сред страните-членки на НАТО - само 1,51 на сто от БВП.


Техният размер нараства на годишна база с 25.3 на сто. Като процент от Брутния вътрешен продукт общият размер на активите на местните и чуждестранните инвестиционни фондове към декември 2017 г. е 3.6 на сто, при 3 на сто от БВП към декември 2016 г.