EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Брик растеж световната икономика - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Неустойчива прогноза на ОПЕК за търсене на петрол Неустойчива прогноза на ОПЕК за търсене на петрол 11:35 | 14.08.2026 | 354

Според ОПЕК световното потребление на петрол през тази година ще достигне средно 105,74 млн. барела дневно. Търсенето в страните от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) се очаква да намалее с около 40 000 барела дневно, докато в държавите извън организацията се прогнозира растеж с около 610 000 барела дневно.

още
Критериите за изчисление на  МРЗ за 2027 г. Критериите за изчисление на МРЗ за 2027 г. 16:35 | 13.08.2026 | 358

Покупателна способност на минималната работна заплата за страната, като се вземе предвид издръжката на живот; - общо равнище на работните заплати и тяхното разпределение; - темпа на растеж на работните заплати; - дългосрочните равнища на производителността на труда в страната.

още
Фигаро: България алтернатива на средиземноморските дестинации Фигаро: България алтернатива на средиземноморските дестинации 14:59 | 10.08.2026 | 371

През 2024 г. България е била посетена от над 13 милиона чуждестранни туристи, според данни на Световната организация по туризъм към ООН (UN Tourism).

още
Китай: Стабилна външна търговия Китай: Стабилна външна търговия 10:02 | 10.08.2026 | 390

Износът е нараснал с 23,9 процента на годишна база през миналия месец, което съответства на средната прогноза на анализаторите, анкетирани от агенция Блумбърг, за растеж от 23 процента.

още
Бумът на AI двигател на американската икономика Бумът на AI двигател на американската икономика 12:58 | 07.08.2026 | 623

Технологичните компании инвестират стотици милиарди долари в центрове за данни, специализирани чипове и изчислителна инфраструктура, като финансират голяма част от тези разходи чрез емисии на облигации за милиарди долари.

още
Германия: Обрат в движението на работна сила Германия: Обрат в движението на работна сила 12:03 | 06.08.2026 | 669

Все повече хора се завръщат в страните си на произход, докато броят на търсещите убежище и на новопристигналите мигранти също намалява. Това сочи анализ на Института за германска икономика (IW), изготвен въз основа на данни на Федералната статистическа служба.

още
Реформите в Аржентина дават резултат Реформите в Аржентина дават резултат 17:45 | 29.07.2026 | 519

Износът на Аржентина се увеличава, валутните резерви растат, а инфлацията, която беше на изключително високи нива, се забавя, допълва агенцията. Миналата седмица рейтинговата агенция „Мудис“ (Moody's) повиши суверенния кредитен рейтинг на страната, след като по-рано това направиха и „Ес енд Пи Глоубъл“ (S&P Global) и „Фич“ (Fitch), което допълнително засили доверието на инвеститорите в усилията на...

още
Депозитите у нас стигнаха 56,47 млрд. евро Депозитите у нас стигнаха 56,47 млрд. евро 13:05 | 27.07.2026 | 470

Към края на юни общият размер на депозитите на неправителствения сектор у нас достига 85,47 млрд. евро, което се равнява на 68,6 процента от прогнозния брутен вътрешен продукт на страната. Сумата нараства с 15,7 на сто на годишна база, като темпът на растеж отчита забавяне. За сравнение, през май годишният растеж бе 16,2 на сто.

още
Китай: Слаб ръст на икономиката Китай: Слаб ръст на икономиката 10:25 | 16.07.2026 | 686

Икономиката на Китай е нараснала с 4,3 на сто на годишна база през второто тримесечие на 2026 г., което е най-слабият темп на растеж от края на 2022 г. и под очакванията на анализаторите, съобщиха китайските власти, цитирани от Асошиейтед прес.

още
Хърватия: Туризмът бележи рекорди Хърватия: Туризмът бележи рекорди 09:35 | 13.07.2026 | 470

Говорейки на правителствено заседание, Пленкович каза, че Хърватия се е превърнала в четвъртата по големина туристическа дестинация в Европа за престой с нощувки, а също така отчита растеж при въздушния, пътен и морски трафик.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg