EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Асоциация на потребителите на мобилни оператори - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Япония: Бъдещето на "влаковете за лук" Япония: Бъдещето на "влаковете за лук" 08:56 | 18.08.2026 | 54

Евентуалното закриване на местна жп линия - ключово звено в транспортната мрежа, по която през финансовата 2025 г. са превозени близо 29 000 тона лук от град Китами - най-големия производител на този зеленчук в Япония - може да засегне потребителите, търсещи сезонна продукция на достъпни цени.   

още
Ръст на потребителското доверие Ръст на потребителското доверие 18:07 | 10.08.2026 | 394

Според оценките на потребителите има известна положителна промяна в развитието на общата икономическа ситуация в страната през последните дванадесет месеца, като и очакванията им за следващите дванадесет месеца са по-благоприятни в сравнение с предходното наблюдение на НСИ.

още
Луксозни стоки: предпочитанията на китайците Луксозни стоки: предпочитанията на китайците 16:05 | 10.08.2026 | 488

Вместо към луксозни стоки от по-достъпен ценови сегмент потребителите все по-често се насочват към категории като престижна козметика - луксозна грижа за кожата, грим и парфюми, които са значително по-скъпи от масовата козметика.

още
По-малко нови вещи и повече ремонти По-малко нови вещи и повече ремонти 14:04 | 04.08.2026 | 486

Директива, която влезе в сила на 31 юли, цели да улесни ремонта на дефектни стоки в полза на потребителите, околната среда и единния европейски пазар.

още
Нови правила за използването на изкуствен интелект Нови правила за използването на изкуствен интелект 12:58 | 04.08.2026 | 470

Те задължават доставчиците и операторите на определени системи да уведомяват потребителите, когато взаимодействат с изкуствен интелект, както и да обозначават съдържание, създадено или променено с помощта на ИИ, припомня АПА. 

още
Зачестяват случаите на Бранд фишинг Зачестяват случаите на Бранд фишинг 08:01 | 04.08.2026 | 581

В периода на сезонните намаления киберпрестъпници използват визуалната идентичност на легитимни онлайн магазини, за да подвеждат потребителите с несъществуващи оферти и отстъпки до 80-90 процента.

още
Поръчваме храна от ресторанти и продукти чрез AI асистент Поръчваме храна от ресторанти и продукти чрез AI асистент 16:35 | 03.08.2026 | 513

За първи път в България: поръчваме храна от ресторанти и продукти от магазини чрез AI асистент. Потребителите на Glovo откриват всичко необходимо и сравняват предложения с ChatGPT и Claude.

още
10,6 млн.евро помощ на интермодални оператори 10,6 млн.евро помощ на интермодални оператори 10:40 | 29.07.2026 | 422

По процедурата могат да кандидатстват всички оператори на железопътни, речни, морски, логистични и спедиторски терминали от Северозападен, Северен централен, Североизточен, Югоизточен и Южен централен регион.

още
Българите използват по-дълго мобилните си телефони Българите използват по-дълго мобилните си телефони 10:02 | 21.07.2026 | 545

Проучване показва, че непотребните мобилни телефони остават най-често у дома - това споделят 35 процента от българите и 36 процента от европейците.

още
САЩ: Жилищата рекордно скъпи САЩ: Жилищата рекордно скъпи 18:25 | 16.07.2026 | 873

Продажбите на съществуващи жилища са намалели с 2,4 на сто през юни спрямо май до сезонно коригирано годишно ниво от 4,09 милиона единици, съобщи днес Националната асоциация на брокерите на недвижими имоти. Продажбите отбелязват ръст от 2,8 на сто спрямо юни 2025 година. Новите данни за продажбите са под очакванията на икономистите, които предвиждаха темп от около 4,21 милиона, посочва "ФактСет" (FactSet).

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg